Оновлення ПК і антивірусів

Встановлення антивіруса

Кількість вірусів зростає з кожним днем. Тенденція збільшення кількості шкідливих програм робить установку антивіруса особливо актуальною. Звичайно, подібний софт не дає стовідсоткового захисту, але допомагає значно скоротити ризик зараження.

Популярні антивіруси:

Сегмент створення антивірусного програмного забезпечення взяв значний розмах і продовжує розвиватися. Розглянемо кілька найбільш затребуваних рішень.

Avast Free Antivirus і Internet Security. Продукти чеської компанії «Avast» по праву вважаються найбільш популярними у всьому світі. Ними користується близько 230 млн. Чоловік. Безкоштовна версія програми включає в себе модуль резидентного захисту з трьома екранами: файлової системи, трафіку і пошти. Користувачі безкоштовної версії отримують зрозумілий інтерфейс, можливість періодичного формування звітів і отримання їх за запитом.

Платні версії (Avast! Internet Security, Pro antivirus, Premiere) користувачі отримують набір додаткових інструментів:

пісочницю для ізольованого запуску додатків;

вбудований брандмауер і спам-фільтр;

утиліту для поновлення встановлених додатків і видалення «сміття».

І ще безліч інших інструментів. Ядро антивіруса відмінно справляється з поставленими завданнями в обох версіях продукту.

Panda Antivirus. Відносний дебютант на ринку антивірусного ПО швидко набирає популярність. Творці програми реалізували функцію віддаленого аналізу загроз за допомогою хмарного сховища баз даних. Колишня назва, Panda Cloud Antivirus, відображало подібну особливість. Тобто постійне оновлення резидентних баз не потрібно, але натомість користувачі «жертвують» частиною пропускної здатності каналу. Основна перевага продукту полягає в скороченому споживанні ресурсів комп'ютера, однак, постійне споживання трафіку дещо нівелює цю перевагу.

Платна версія, Panda Antivirus Pro, крім агресивної утиліти відновлення, тулбару який вимикається і інших можливостей безкоштовної версії (Panda Free Antivirus) пропонує:

фаєрвол на бази даних кінцевих користувачів;

екранна клавіатура для обходу кейлокерів (програм, що зчитують натискання клавіш);

монітор бездротових мереж;

пріоритет при зверненні в технічну підтримку.

Примітно, що додаткові функції, якиі обійдуться в 40 доларів за річну підписку, практично не приносять користі для побутового комп'ютера. А модулі антивірусного захисту у обох версій абсолютно ідентичні.

Kaspersky Internet Security. Рішення від всесвітньо відомої російської компанії із завидною періодичністю займає лідируючі місця в різних тестуваннях захисного ПЗ. Антивірус Касперського оснащується надійним модулем резидентного захисту, інтелектуальним фаєрволом, анти-спам фільтром і функціями батьківського контролю.

Однак, з точки середньостатистичного користувача основний недолік Kaspersky Internet Security криється у відсутності повністю безкоштовної версії. Компанія пропонує декілька комплектацій платного продукту для домашнього і комерційного використання. Кожна з версій доступна безкоштовно на період в 30 днів.

Варто зауважити, що для тих, хто готовий платити за безпеку своїх даних Kaspersky Internet Security стане відмінним вибором. Ефективний резидентний захист, продуктивний спам-фільтр і інтелектуальний фаєрвол доповнюються значним інструментарієм батьківського контролю.